Spójrz w przyszłość - zadbaj o swój biznes z ceremoniehumanistyczne.pl

QubaglassZabudowa szklana - https://qubaglass.pl/


Dużą otwartą przestrzeń we wnętrzach można podzielić na kilka stref, stosując różne metody. Jedną z nich jest wykorzystanie ścianek działowych pełnych lub częściowych. Rozwiązanie to może jednak wywołać wrażenie przytłoczenia, a dodatkowo ograniczyć dopływ naturalnego światła. Takich problemów pozwala natomiast uniknąć ścianka wykonana ze szkła hartowanego. Tego typu zabudowa szklana najczęściej spotykana jest w biurowcach bądź w budynkach użyteczności publicznej, ale swoją rolę dobrze spełnia także w domach mieszkalnych.

W ścianach szklanych można montować zarówno drzwi rozwierane, wahadłowe, jak i przesuwne. Drzwi uchylne mocowane są na specjalnych zawiasach bocznych lub umieszczonych w podłodze i suficie, a nawet w górnej tafli. Z kolei drzwi przesuwne wykorzystują stabilne prowadnice. Dodatkowo w podłodze można założyć zamek pozwalający na zamknięcie pomieszczenia. Cała konstrukcja szklana jest oparta na wytrzymałych profilach, których końce są zakotwione w suficie, podłodze oraz ścianach bocznych. Jeśli wnętrze wymaga nieco lepszej izolacji akustycznej, warto skorzystać z opcji umieszczenia drzwi w pełnej framudze.

Szklane tafle mogą mieć gładką powierzchnię, ale istnieje też możliwość nałożenia na nie dowolnej grafiki lub wykonania wzoru metodą piaskowania. Ciekawy efekt dają też naklejane szprosy. Takie dekoracje służą nie tylko jako ozdoba, ale także zaznaczają obecność przeszkody, co wpływa na bezpieczeństwo osób korzystających z pomieszczeń.

Firma Qubaglass oferuje również możliwość zainstalowania ścianki ze szkła matowego, nieprzeziernego. Konstrukcje tego typu sprawdzają się jako osłona pomiędzy sypialnią a łazienką, ale także między kuchnią i salonem. Można je też wykorzystać do stworzenia balustrady lub do zaaranżowania wiatrołapu. Do wykonania zabudowy z szyb stosuje się wyłącznie szkło hartowane, ponieważ nie stwarza ono zagrożenia w przypadku pęknięcia. Po uszkodzeniu tafla rozpada się na drobne części, bez ostrych krawędzi, co zmniejsza ryzyko skaleczenia i całkowicie eliminuje możliwość doznania poważnych obrażeń.


Zostaw nam swoją opinię o przedsiębiorstwie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://qubaglass.pl/
Data dodania firmy: 2021-02-08
Telefon do firmy: 535 273 006
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Adres: Orkana 18B
Kod pocztowy: 34-700

Źródła:
https://qubaglass.pl/pl/c/Zabudowy-szklane/59
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szk%C5%82o


Dane redaktora wpisu: Marika Jaworska


Firmy działające w tej samej branży

Zielone Tarasy
ul. aleja Juliusza Słowackiego 64
Kraków
PROogrodzenia
ul. . .
Gorlice
PROMOS – Skład Budowlany
ul. Kokotów 116a
Węgrzce Wielkie

Co możesz z nami osiągnąć?

Edukuj swoich odbiorców i zyskuj świadomych klientów
Znajdź się wśród najlepszych firm w sieci
Oszczędzaj czas na kampaniach marketingowych