Spójrz w przyszłość - zadbaj o swój biznes z ceremoniehumanistyczne.pl

Telmak Kędzierski sp.k.Stosuj środki do drewna i ciesz się wieloletnią żywotnością naturalnych produktów!


Naturalne materiały stosowane do wykończeń wnętrz oraz elewacji, produkcji ogrodzeń czy wolnostojących obiektów do ogrodu jak np. huśtawki, altany itp. cieszą się olbrzymią popularnością. Nie może to dziwić. Drewno od zawsze pozytywnie kojarzy się niemal każdemu. Po części wynika to z czynników ewolucyjnych (w podświadomości zakorzenił się fakt, że dawało schronienie, umożliwiało rozpalenie ogniska itd.), a także z ładnego wyglądu. Widok rozkładu słojów koi nerwy i prezentuje się naprawdę estetycznie.

Dlatego klienci chętnie wybierają właśnie drewniane produkty przy aranżowaniu wnętrz. Choć materiał, z którego się je wykonuje, wykazuje szereg zalet poza wskazaną już elegancją, to ma też swoje wady. Minusy te na szczęście nie dyskwalifikują zasadności stosowania tego typu wyrobów, bo można im skutecznie przeciwdziałać.

Deski nie są niestety odporne na działanie szkodliwych czynników jak przede wszystkim wilgoć, ale też promieniowanie słoneczne czy niskie temperatury. I to właściwie jedyna ich wada. To, czego nie dała natura, można jednak poprawić, stosując specjalne preparaty.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju środki do drewna, których celem jest tzw. impregnacja. Dzięki temu procesowi surowiec zmienia swoje właściwości, nabierając odporności np. na działanie wody. Jak to możliwe? 

Odpowiednio dobrana substancja tworzy powłokę, która odpycha cząsteczki cieczy, przeciwdziała jej wchłanianiu do wnętrza desek. Dzięki temu m.in. drewniany płot nie jest narażony na uszkodzenie wynikające np. z opadów deszczu. Warstwa ochronna może też zabezpieczać przed blaknięciem w wyniku działania promieniowania UV czy silnego mrozu.

Skuteczność lakierów oraz innych preparatów impregnujących można łatwo samodzielnie sprawdzić. Wystarczy zaaplikować środek na powierzchnię np. ogrodzenia (zachowując zalecenia producenta np. dotyczące ilości nakładanych powłok), poczekać aż wyschnie, a następnie polać je wodą z wiadra lub węża. Jeśli produkt ochronny jest skuteczny, będzie można zauważyć, jak krople cieczy spływają w dół, a nie wsiąkają w deskę.

Najlepsze preparaty potrafią zachować efektywność nawet przez 10 lat. Tego typu impregnaty można zamówić w renomowanym sklepie należącym do firmy Telmak Kędzierski sp. k. Wybór jest szeroki. W katalogu można znaleźć rozmaite rodzaje środków konserwujących drewno od renomowanych producentów.


Zostaw nam swoją opinię o przedsiębiorstwie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://telmak.pl
Data dodania firmy: 2022-02-03
Telefon do firmy: 222 905 958
Miejscowość: Warszawa
Adres: Aleksandra Fleminga 21
Kod pocztowy: 03-176

Źródła:
https://telmak.pl/pl/c/Srodki-do-ochrony-drewna/317
https://pl.wikipedia.org/wiki/Impregnacja


Dane redaktora wpisu: Borys Kołodziej


Firmy działające w tej samej branży

Polskie Centrum Sztuk Walki RED TIGER
ul. Smolna 30
Warszawa
Rzeczoznawca Majątkowy Ilona Rymuza
ul. Warszawska 55
Warszawa
BUK BUDOWNICTWO Michał Buk
ul. gen. J. Sowińskiego .
Legionowo

Co możesz z nami osiągnąć?

Edukuj swoich odbiorców i zyskuj świadomych klientów
Znajdź się wśród najlepszych firm w sieci
Oszczędzaj czas na kampaniach marketingowych