Spójrz w przyszłość - zadbaj o swój biznes z ceremoniehumanistyczne.pl

Ziobrowski Tax & LawProcedura likwidacji spółki komandytowej


Rejestracja spółki handlowej jest dosyć prostą i szybką procedurą. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na założenie takiej formy działalności licząc na dodatkowe korzyści podatkowe i rozwój na zagranicznych rynkach. Z czasem jednak może okazać się, że prowadzenie spółki nie wygląda tak, jakby tego oczekiwał właściciel i wiąże się z licznymi niejasnościami czy skomplikowanymi procedurami. Większość zmian dotyczących podmiotu należy omawiać z całym zarządem, a podpisywane dokumenty muszą mieć formę aktu notarialnego. Ponadto w życiu bywa różnie i nie zawsze plany biznesowe zostają zrealizowane. W przypadku zwykłej firmy wystarczy zawiesić działalność czy ją zamknąć (samodzielnie w urzędzie lub za pośrednictwem internetu). Jednak w przypadku zamknięcia spółki sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Jak przebiega i ile trwa likwidacja spółki komandytowej?

Na stronie dostępnej pod adresem jztl.pl można znaleźć szczegółowe informacje na temat całej procedury zamknięcia spółki komandytowej, która jest najmniej opłacalną formą prowadzenia biznesu. Wynika to z licznych zmian podatkowych, które dotknęły właścicieli tego rodzaju spółek. Warszawska kancelaria pomaga klientom podczas załatwiania wszelkich niezbędnych formalności związanych z likwidacją podmiotu. W tej kwestii wspólnicy mają do wyboru dwie opcje:

  • rozwiązania spółki komandytowej bez likwidacji (tylko w przypadku, gdy majątek zostanie podzielony w naturze lub podmiot zostanie przekazany jednemu ze wspólników - za pisemną zgodą pozostałych członków zarządu),
  • rozwiązania spółki komandytowej po uprzednim przeprowadzeniu postępowania likwidacyjnego (procedura rozpoczyna się podpisaniem stosownej uchwały przez wszystkich wspólników).

Przed rozpoczęciem procedury likwidacji wszyscy wspólnicy spotykają się z adwokatem w celu omówienia szczegółów oraz wyboru likwidatora. Taką osobą może być jeden ze wspólników lub adwokat reprezentujący warszawską kancelarię. Doświadczony prawnik odpowie na wszystkie pytania klientów oraz doradzi, jaką formę działalności wybrać (jeśli oczywiście przedsiębiorcy nie chcą całkowicie zamykać prowadzonego biznesu). Okres rozwiązania spółki komandytowej jest zależny od wielu czynników, w tym głównie od sytuacji finansowej i ewentualnych zobowiązań podmiotu. Jednak najkrótszy czas to około 6 miesięcy od rozpoczęcia całej procedury.


Zostaw nam swoją opinię o przedsiębiorstwie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://jztl.pl/
Data dodania firmy: 2021-10-26
Telefon do firmy: 601813339
Miejscowość: Warszawa
Adres: Plac Grzybowski 10
Kod pocztowy: 00-104

Źródła:
https://jztl.pl/likwidacja-spolki-komandytowej/Dane redaktora wpisu: Ida Wróblewska


Firmy działające w tej samej branży

Polskie Centrum Sztuk Walki RED TIGER
ul. Smolna 30
Warszawa
Rzeczoznawca Majątkowy Ilona Rymuza
ul. Warszawska 55
Warszawa
BUK BUDOWNICTWO Michał Buk
ul. gen. J. Sowińskiego .
Legionowo

Co możesz z nami osiągnąć?

Edukuj swoich odbiorców i zyskuj świadomych klientów
Znajdź się wśród najlepszych firm w sieci
Oszczędzaj czas na kampaniach marketingowych